TT Ads

Wywiad z Marcinem Kowalskim, rzecznikiem prasowym bydgoskiego STUDIA METRAGE, jednego z producentów filmu ”W-2”, w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Za zdjęcia do filmu „Wesele 2” odpowiada Piotr Sobociński Jr. Producentem wykonawczym jest Klaudia Śmieja, a kierownikiem produkcji Paulina Bareńska.

-W Starym Fordonie i Ostromecu kręcone są zdjęcia do najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego pod roboczym tytułem „Wesele 2”. Jedna ze scen filmu kręcona była w kościele pw. św. Mikołaja w Starym Fordonie. Zdjęcia do filmu potrwają do listopada 2020r. STUDIO METRAGE planuje premierę filmu „Wesele 2” na jesień 2021 roku – mówi rzecznik prasowy, Marcin Kowalski.

–Akcja nowego dzieła Smarzowskiego będzie rozgrywać się współcześnie. W ciągu jednej nocy będzie pokazany równolegle w dom weselny i rzeźnia. W filmie znajdzie się też część retrospektywna z czasów II Wojny Światowej. Film Smarzowskiego podejmować będzie temat pogromu ludności żydowskiej, do jakiego doszło w miejscowości Jedwabne w 1941 roku – dodaje Kowalski.

W Pałacu Nowym kręcone będą kluczowe dla filmu sceny wesela, w którym wystąpią m.in. Agata Kulesza, Robert Więckiewicz i Andrzej Chyra. Na potrzeby filmu zostanie wykorzystane także otoczenie parkowe. W związku z tym, Zespół Pałacowo-Parkowy, w tym oba pałace wraz z restauracją i sam park będą zamknięte dla zwiedzających od poniedziałku 14 września do 2 listopada.

Kinomaniacy będą mieć wyjątkową okazję do podpatrzenia artystów przy pracy. W sobotę 26 września Studio Metrage i Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zapraszają na Dzień Otwarty na planie. Co zrobić, żeby przybyć na plan Smarzowskiego? Polubić fanpage Studio Metrage na Facebooku oraz wysłać w wiadomości do Metrage swoje zgłoszenie: imię, nazwisko, nr telefonu oraz adres email. Liczba osób, które wejdą na plan jest ograniczona ze względów technicznych i epidemiologicznych!

Źródło: infofordon.pl

TT Ads