TT Ads

Policjanci CBŚP zatrzymali 3 osoby podejrzane o przemyt hermetycznie spakowanych 8 kg amfetaminy. „Towar” z Holandii ukryty był w oponach samochodu. W domu jednego z podejrzanych ukryta była marihuana oraz broń palna. Wszczęte w tej sprawie śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy.

Policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu świeckiego może posiadać znaczne ilości narkotyków. W minionym tygodniu zatrzymano Szymona B. i Macieja K. Mężczyźni wpadli na jednej z prywatnych posesji, podczas wyciągania worków z 8 kg, amfetaminy ukrytej w kołach auta.

W domu jednego z nich policjanci znaleźli ponad kilogram marihuany oraz broń palną, na którą podejrzany nie posiadał zezwolenia. Policjanci zatrzymali również kierowcę lawety Kacpra K., podejrzanego o udział w przemycie narkotyków.

Sąd Rejonowy w Świeciu zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Przemyt znacznych ilości narkotyków jest zbrodnią, zagrożoną grzywną oraz karą od 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci CBŚP wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Bydgoszczy ustalają wszystkie osoby mogące współpracować z tą grupą, a także gdzie narkotyki miały trafić.

Źródło: infofordon.pl

TT Ads